GO-GOOGLE MAPS PROGRAMOK


<-- GO-GOOGLE MAPS -->

Program ikon:
Parancs: GO_GOOGLE_MAPS

A program átalakít egy adott EOV-s pontot (amit kiválasztottunk a helyszínrajzunk képernyőjén az AutoCAD-ben) GPS koordinátává (WGS'84), majd megjeleníti a kiválasztott térképrendszerben.

Alapértelmezetten, 10 másodperc elteltével a Google Maps-ban fogja megjeleníteni, de választhatunk más térképrendszert is, pl: OpenSreetMap. (Lásd a 4.1. ábrát!)

4.1. ábra: Go-Google Maps képernyője



<-- GO-GOOGLE MAPS OBJECT -->

Program ikon:
Parancs: GO_GOOGLE_MAPS_OBJECT

AutoCAD EOV-s objektumok megjelenítése a Google Maps-ban.

Ezzel nem csak egy adott pontot, hanem az összes kiválasztott AutoCAD-es rajzelemet tudjuk megjeleníteni a Google Maps-ban.

Mire lehet ez jó?

- Egy adott tervezési munkánál hasznos lehet, hogyha egy adott objektumot szeretnénk megnézni, hogy miként néz ki a valóságban, (a Google utolsó fényképezésének megfelelően) akkor nem kell sokáig keresgélnünk a Google-ben, hanem 1-2 kattintással meg tudjuk jeleníteni az objektum(ok) helyét.
pl: Van egy adott bemért lámpaoszlop, és szeretnénk megnézni a Street View-ban, hogy milyen lámpakarja van, milyen típusa van stb.

- Akár a teljes tervezett közvilágításunkat, úthálózatunkat, vasútvonalunkat tudjuk megjeleníteni ez által a Maps-ban.
->>> Gyakorlatilag ez hasznos lehet pl. egy tervezett átnézeti helyszínrajz készítéséhez is.

A vonalakat, vonalláncokat, íveket ugyanúgy fogja megjeleníteni, mint az AutoCAD, viszont a komplexebb elemeknél, pl. blokk, csak egy karikát fog elhelyezni. A program az elemeknek a színeit is ábrázolja. A szövegeket ugyanúgy megjeleníti, viszont stílusát, színét nem.
A rajzelemek azonosíthatóságát segítik a markerek. A blokkoknál zöld, szövegeknél kék, a többi elemnél piros markereket láthatunk. Amikor a marker fölé visszük az egeret különböző információkat láthatunk egy adott elemről. Megnézhetjük, hogy milyen típusú a rajzelem, blokknál a blokk nevét is megjeleníti, ha pedig EL-UTILS blokk, akkor a marker mutatja az [OSZLOP_SZAM] attribútumát is. Alapértelmezetten egy marker sem jelenik meg, ezt vezérelni a marker kapcsoló ikonnal tudjuk.
Jelenleg 3 állapota van: (1.) nincs marker, (2.) csak blokkok és szövegek markerje, (3.) összes marker.
(1.)(2.) (3.)
Az összes marker megjelenítése nem véletlenül az utolsó. Sajnos, ha sok marker jelenik meg, az igencsak lefoghatja gépünk teljesítményét. Amikor ez be van kapcsolva, nem csak minden elemnek mutatja a markerjét, hanem minden pontjának is. (pl egy vonallánc összes pontja)

A programnak kétféle működése van:
Ha kevés objektumot akarunk megjeleníteni, akkor azt a program - az objektumok kiválasztását követően - azonnal megteszi a böngészőnkben. Viszont ha sokat, akkor azt csak CSV file importálással tudjuk megtenni. Miért van ez?
Egyik böngésző sem enged 2000 karakternél több adat átvitelét a címsorban, és jelenleg nem tudok olyan megoldást amivel azonnal át lehetne vinni nagy mennyiségű adatot. Ehhez kellett bevezetni a feltöltést.
Tehát ha sok elemet választottunk ki, a program először exportálja az objektumokat egy CSV állományba a KOORD_EXP program segítségével, (Lásd 1.12.5. Koordináta export program!) Majd a böngészőnkben megjeleníti ennek a pontos helyét. Itt már nincs más dolgunk mint a "TALLÓZÁS" gombbal kiválasztani az "[EL-DIRECTORY]\Exported_CSV" mappában az importálandó CSV fájlt, és megnyomni a "FELTÖLTÉS" gombot.

Lássuk a program működését egy példán keresztül!

A következő linkre kattintva Ön is megtekintheti a program egy adott output-ját egy teszt CSV állományon keresztül. A teszt linken az állomány már fel van töltve, és a feltöltés gombok direkt ki lettek szedve, természetesen élesben nem így van. Az első link a Google Maps eredeti felülete CSV állomány nélkül, a második pedig az EL-UTILS Google Maps-ra rávetített elemekkel.
(1.)https://www.google.com/maps/place/47%C2%B028'59.5%22N+19%C2%B003'13.9%22E /@47.4830811,19.0530165,18z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d47.4831881!4d19.0538641
(2.)GO-GO_teszt.csv'

A PROGRAM MŰKÖDÉSÉT KÉPEKBEN SZERETNÉM MEGMUTATNI:

4.2. ábra: Go-Google Maps OBJECT indítása


4.3. ábra: Kékkel látszanak a kiválasztott objektumok


4.4. ábra: A program rákérdez, hogy mehet-e az exportálás.


4.5. ábra: A GO-GOOGLE MAPS OBJECT weboldalas felülete.
Felül jobb oldalt látszik, hogy kiírja a feltöltött állományunk elérési útvonalát.


4.6. ábra: A CSV importálásának folyamata.


4.7. ábra: A GO-GOOGLE MAPS OBJECT felülete feltöltés után.


4.8. ábra: Kinagyítva


4.9. ábra: Műholdas nézet


4.10. ábra: Műholdas nézet, perspektivikus


4.11. ábra: Blokk markerek bekapcsolva. Info ablak ugrik elő, ha fölé visszük az egeret.


4.12. ábra: A Street View elindítása, a sárga emberkét ledobjuk a két lámpa közé az úttestre.


4.13. ábra: Street View nézet. A zöld "M1" címkéjű buborék megjelöli az "M1" oszlop számú lámpánkat.


4.14. ábra: Ezen a képen az összes marker be van kapcsolva.

Go-Google maps programokat bemutató videók:

                                                              




(c) 2016. Pátkai Norbert
E-mail: patkai.norbi@gmail.com